Волонтерство

ВОЛОНТЕРСЬКИЙ РУХ      
 Одне з актуальних питань в системі виховної роботи на сьогоднішній день – це розвиток, підтримка волонтерського руху серед учнівської молоді міста.
         На сьогоднішній день волонтерський рух як соціальне явище пропагується і підтримується у всьому світі і не обходить наше село: зростає інтерес та залучення до цієї діяльності молоді.
         З кожним роком зростає активність учнів  у волонтерському русі, так як головною причиною участі підлітків у волонтерській діяльності є можливість самоутвердитися в очах однолітків, батьків, вчителів, бажання знайти нових друзів, можливість спілкування з однолітками. Водночас і зростає якісний рівень заходів. Так, кожен учасник опановує теоретичні знання з питань волонтерського руху, приймає участь в практичних заняттях, тренінгах, семінарах. Діти-волонтери пов’язують свою  роботу з поїздками, виходами на вулицю, відвідуваннями  (пенсіонерів, сиріт, інвалідів, дитячих будинків, лікарень, приютів), проведення ігротек на вулицях. Вони із задоволенням включаються в організацію та проведення дозвіллєвих форм роботи з дітьми групи ризику, дітьми вулиці, дітьми схильних до асоціальних проявів поведінки.
Так, на сьогодні проходять кампанії, акції, декади, місячники просвітницько-профілактичного напрямку:
- акція «16 днів проти гендерного насильства!»
- Місячник «За здоровий спосіб життя»
-  благодійна акція «З Дідом Морозом в кожен дім»
- Декада морально – статевого виховання дівчат
- Декада правових знань
- Тиждень «Діти проти наркоманії»
- Всеукраїнська акція до Дня людей, померлих від СНІДу «Пам'ятати померлих – дбати про живих»
-  акція «Моє серце відкрито для добра»
-  акція «Турбота педагогам»
-   акція «Іграшка другу»
- акція «Сиротам – тепло наших сердець»
 Відзначають такі визначні дати: День вчителя, День людей похилого віку, День визволення України від фашистсько-німецьких загарбників, Міжнародний день інвалідів, День волонтерів, Всесвітній день боротьби з насильством, День пам’яті людей загиблих від СНІДу, Міжнародний день дитини, День боротьби зі СНІДом. В результаті проведеної роботи зросла не тільки кількість дітей волонтерів, але й якісно змінився зміст їхньої роботи. Традиційні волонтерські акції стали більш різноманітними за формою та насиченими і цікавими за змістом.
Напрямки діяльності волонтерського руху
1. Організація та проведення операцій «Милосердя».
 2. Організація посильної допомоги літнім людям, ветеранам Великої Вітчизняної війни, інвалідам. Операції «Ветеран живе поруч».
3. Участь у спільних  громадських проектах , таких як «Серце до серця» (збір коштів на лікування та закупку медичного обладнання).
4. Участь у створенні шкільного куточку- музею (допомога батьків та учнів).
5. Участь у волонтерських акціях, таких як «Когда два сердца бьются вместе …»
6. Участь у акції «На зустріч мрії» (збір коштів на лікарню для онкохворих дітей)
Положення про волонтерський рух
Загальні положення:
 1.Волонтерський Рух є головним напрямком діяльності шкільного учнівського самоврядування «САМ». Цей рух базується на спільності інтересів, бажань, цілей, надій, ідей учнів й передбачає реалізацію поставлених цілей та самореалізацію учнів.
 2.Діяльність школярів-волонтерів відбувається на засадах власної волі. Їх діяльність є неприбутковою, добровільною, корисною для інших людей та суспільства у цілому.
3.Головна мета руху – сприяння розповсюдженню волонтерського руху, виховання у себе таких моральних цінностей, як милосердя, толерантність, працелюбність, прагнення до взаємодопомоги, активізація процесу згуртування учнівського колективу.
Основними завданнями Волонтерського руху у школі є:
 -сприяння розвитку волонтерського руху у нашому місті та в Україні;
- задоволення духовних інтересів та потреб учнів;
- сприяння соціальному становленню та вдосконаленню індивідуальних якостей та властивостей особистості школяра, відкриття внутрішніх резервів; - виявлення та розвиток організаторських та творчих здібностей, здатності до взаємодопомоги, милосердя;
- активна участь у вирішенні суспільних проблем;
- співпраця з громадськими організаціями;
- пошуково-дослідницька діяльність з метою вивчення історії рідної школи  для добробуту та процвітання суспільства;
- проведення пропагандистської діяльності щодо здорового способу життя та охорони навколишнього середовища.


Побажання та плани на майбутнє:
 - вивчати та використовувати цінний міжнародний та вітчизняний досвід з питань волонтерського руху;
- дізнаватись про нові форми та методи волонтерської діяльності в Україні;
 - співпрацювати з державними та громадськими організаціями і установами в галузі соціальної роботи;
- займатися розробкою нових проектів та подальша реалізація існуючих проектів задля доброї справи.
Членство:
 - членами волонтерського руху можуть бути учні, що досягли 14 років або молодші школярі у співпраці та взаємодії з педагогами, які визнають мету, завдання та напрямки діяльності організації.
Права та обов'язки волонтерів:
 1.Члени волонтерського руху мають право:
- обирати та бути обраними головою руху;
 - брати участь у роботі руху;
- виступати в ЗМІ, висвітлювати діяльність волонтерського руху.
2.Члени волонтерського руху зобов'язані:
- старанно виконувати свої доручення та обов'язки;
 - постійно брати активну участь у роботі руху;
 - вести пропаганду здорового способу життя;
 - ставитися з повагою до свого минулого, пам’ятати та відроджувати традиції.

Напрямки діяльності волонтерського руху
1. Організація та проведення операцій «Милосердя»
2. Організація посильної допомоги літнім людям, ветеранам Великої Вітчизняної війни, інвалідам. Операції «Ветеран живе поруч».
 3. Участь у спільних громадських проектах , таких як «Серце до серця» (збір коштів на лікування та закупку медичного обладнання).
4. Участь у створенні шкільного музею (допомога батьків та учнів).
5. Проведення зустрічей з ветеранами Великої Вітчизняної війни, концертів милосердя, круглих столів, диспутів.
6. Участь у акції «На зустріч мрії» (збір коштів на лікарню для онкохворих дітей)


Звіт
Про роботу  волонтерського загону «Поклик»
Охрімовецької  ЗОШ І-ІІІ ст.
Волонтер – людина,яка віддає свій час,натхнення,знання і сили іншим з власної волі ,прагне приносити  посильну допомогу  для життя суспільства.
           Волонтерський загін «Поклик» в  Охрімовецькій ЗОШ  І-ІІІ ст. створений згідно із законом  України  «Про об,єднання  громадян « , наказами та нормативно-правовими документами  центру соціальних служб. Метою створення загону є виявлення  лідерів  серед  молоді, які  готові  займатися соціальною  роботою  з  різними категоріями населення.
               На  початку  року  відбулося  засідання учнівського парламенту  школи  з  питання  «Віддай  свій  час корисній справі». Основними завданнями діяльності волонтерів визначені наступні:
-        створення  умов  для розвитку і саморозвитку учнівської молоді ;
-        виявлення і розвиток організаторських , творчих, професійних здібностей молоді ,здатності до взаємодопомоги,милосердя  ;
-        допомога одиноким людям похилого віку, пільгових категорій ;
-        пропаганда здорового способу життя, формування екологічної культури.
Волонтерським загоном «Поклик» протягом року ініційовано і  проведено ряд заходів , спрямованих на виконання основних завдань.
          Волонтери ведуть активну інформаційно-розяснювальну роботу серед учнівської молоді з різних питань  превентивного, громадянського виховання.
          Члени загону пропагують здоровий спосіб життя як одну з головних умов формування гармонійної особистості. З цією метою проведено сімейне спортивне свято «Роби з нами, роби як ми , роби краще нас».
          Не забувають добровольці і про учнів початкових класів. Вони організовують дозвілля молодших школярів  школярі, допомагають їм готуватись до свят. Навчають їх  різних танців,віршів.
          Важливою ланкою волонтерської роботи є допомога одиноким людям похилого віку. Ці люди як ніхто потребують уваги , турботи. Члени загону відвідують їх, виконують посильну роботу по господарству, є цікавими співрозмовниками для пристарілих людей. Не забувають і про вчителів-пенсіонерів, вітають їх зі святами, ведуть цікаві розмови про колишню і сучасну школи .
          Загін «Поклик» є одним з ініціаторів проведення Днів учнівського самоврядування. Це робиться з метою виявлення  і розвитку організаторських, творчих, професійних здібностей школярів.
          Особливого значення у роботі волонтерського загону  надаємо активізації пошукової роботи. З цією метою  створено групу « Спадкоємці Перемоги» . Організовуються і проводяться акції «Ветеран поруч», « Тих днів не меркне слава».

          Волонтерський рух – це доброчинна робота, яка здійснюється заради добробуту людей, що нас оточують, людей, що в силу життєвих обставин потрапили у скрутне становище і потребують певної допомоги . Саме з такою метою і продовжує свою благородну місію наш «Поклик».  


Немає коментарів:

Дописати коментар